Svjetski Dan učitelja i ove je godine prigodno obilježen u brojnim školama. U Osnovnoj školi „Podolice“ obilježili smo ga okupljanjem na tribinama i kratkim druženjem. Svi su učitelji dobili simboličan dar od ravnateljice Helene Knežević, a posebnu pažnju posvetili smo najučiteljici.

Učiteljsko vijeće OŠ „Podolice“ titulom najučiteljice ove je godine nagradilo učiteljicu razredne nastave Željku Đurkan. Svojim dugogodišnjim predanim radom, učiteljica Đurkan pripremila je za obrazovanje i život brojne generacije učenika i učenica. Ovogodišnji izbor za najučiteljicu od strane kolegica i kolega priznanje je za izniman rad i neizmjeran trud koje kolegica Đurkan tijekom cijele karijere ulaže u svaki razred koji s njom započne svoje putovanje k obrazovanju.

– Danas obilježavamo Dan učitelja, ali i izbor naše kolegice Đurkan za najučiteljicu u kolektivu. Željka, hvala vam na svakoj ideju, beskrajnom razumijevanju, svom uloženom trudu i veselju koje ste svojim radom unijeli u obrazovanje svih svojih učenika. Sretni smo što vas imamo – rekla je ravnateljica Knežević.

Grad Koprivnica svečanost za najbolje iz gradskih škola i ove je godine priredio u Galeriji „Mijo Kovačić“. Čestitke nagrađenim učiteljicama i učiteljima uputio je gradonačelnik Mišel Jakšić. Svi nagrađeni istaknuti su kao primjer stručnosti, predanosti i motivacije u odgoju i obrazovanju djece i mladih. Prigodne poklone uručili su im gradonačelnik i njegova zamjenica Ksenija Ostriž.

– Svi rezultati koje danas ostvarujemo u životu našega grada, u rastu našega gospodarstva, temelje se primarno na vašem radu, uspjesima i iskoracima. Vi stvarate mlade, sposobne ljude koji će sutra sigurno biti budućnost našeg grada i nastaviti ga razvijati kao što vi to činite sada. Mogu vam samo od srca zaželjeti da i dalje čuvate iskru nade i optimizma koju nosite u sebi, a koja vas pokreće da radite za našu djecu, za društvo koje je spremno biti slobodno i otvoreno, spremno prihvaćati različitosti – rekao je nagrađenima gradonačelnik Mišel Jakšić.

Na ljetni integrirani dan 5. lipnja učenici 4.a razreda s učiteljicom engleskog jezika Ivanom Polančec izrađivali su slikovnicu “Što radi naša učiteljica Željka u mirovini?” uz pomoć alata umjetne inteligencije. Cilj je bio upoznati se s mogućnostima dviju ovakvih aplikacija, njihovim prednostima i nedostacima, ali važnije izraditi poklon učiteljici. Najprije su zadali ChatGPT-ju da izradi ilustraciju učiteljice prema detaljnom opisu. Kad su bili zadovoljni i kad je učiteljica izgledala dovoljno vjerno originalu, učenici su aplikaciji Gemini Storybook zadali da im napiše kratku priču u kojoj će učiteljica Željka kad bude u mirovini [DOVRŠI REČENICU]. Ideja je bilo zaista svakakvih, od realističnih do znanstveno fantastičnih, a mačak Bubi je postao glavni lik velikog dijela priča.
Zatim su ponovno ChatGPT-ju zadali da izradi priče prema uputama koje su prepisali s ploče, ubacili vizuale i tekst izrađene prethodno. Navedenu priču su pročitali i dogovorili s nastavnicom Ivanom eventualne izmjene, te joj tekstove i slike poslali na mail kako bi mogla dalje obraditi svih 26 priča u formatu spremnom za poklanjanje učiteljici Željki. Nadamo se da će joj priče poslužiti kao zabava, a možda je i inspirirati da isproba nešto novo.
Ivana Polančec

Zbirku 26 priča “Što radi naša učiteljica Željka u mirovini?” možete pročitati klikom na poveznicu:

Što radi učiteljica Željka u mirovini?

Skip to content